פוליש לרצפה

תוכן עניינים

לא פעם, אנחנו נתקלים במילה "פוליש" ביחס לניקיון הרצפה. במרבית המקרים, עולה לנו באופן מיידי דימוי של רצפה מבהיקה ונקייה, אשר גם אם טובי המומחים יתאמצו לא ימצאו בה ולו גרגיר אבק אחד. אולם, מה באמת עומד מאחורי מונח רחב זה?

אם אתם מתבוננים ברצפה שמקיפה אתכם ומקבלים מראה דהוי ומלוכלך, ייתכן מאד שעולות בראשכם מחשבות שבמרכזן החלפה מיידית של המרצפות. אולם, פוליש יעיל עשוי להפיח חיים בכל מה שנחשב לאבוד, והתוצאה היא שדרוג מראה הבית בעשרות מונים.

פוליש

המילה "פוליש" באה מהמילה האנגלית "Polish", שמשמעותה צחצוח או הברקה. בענף הניקיון, הכוונה היא לרוב לתהליכים יסודיים של ניקוי רצפות, חידוש והברקתן בין אם זה בעת שיקום לאחר שריפה, או בין אם זה בשל סיבה אחרת. ברוב המקרים הללו עבודה זו נעשית על ידי חברות ניקיון מקצועיות שזהו תחום עיסוקן.

היתרונות של הפוליש רבים מאשר ניתן למנות כאן. עדיין, יחד עם המראה הרענן, המתחדש והמבריק של הרצפה, מאפשר הפוליש גם הגנה ארוכת טווח מפני אי אילו נזקים או כתומים שעלולים לפגוע ברצפה, כשחלק גדול מהנזקים האפשריים האלה נעשה על ידי ניקיון לא מקצועי של האדם.

פוליש לרצפה – אומנות לכל דבר

לא פעם, הדימוי אשר עולה בראשנו למשמע המילה "פוליש" כולל אדם מכוסה זיעה אשר עובד שעות רבות על שפשוף הרצפה עם מטלית זעירה. אולם, בשנים האחרונות הפעולה הפכה לאומנות של ממש, עם קבלני ניקיון מקצועיים המחזיקים בציוד ייעודי אשר מייעל את העבודה פי כמה.

במידה רבה, סוגי הציוד ופעולת הפוליש מותאמים לסוג הרצפה אותה מעוניינים להבריק. קיימים מספר רב של סוגי מרצפות" פרקט, שיש, טרצו, ויניל, קרמיקה- והרשימה עוד ארוכה.

עדיין, בדרך כלל שיטת העבודה דומה. בשלב הראשוני, מתבצעת בחינת פני השטח ומחליטים על שיטת העבודה. לאחר מכן, נעשה שפשוף וליטושה של הרצפה עד ליצירת שכבה אחידה וחלקה. השלב האחרון הוא התזת חומרי הניקוי והברקה באמצעות מכונת פוליש.

סוגי פוליש

קיימים שני סוגים עיקריים של פוליש. הסוג הראשון הוא פוליש קריסטלי, אשר במהלכו מוחדר חומר הפוליש אל השכבה העליונה של האריח. פוליש שכזה מתאים למרצפות הטרצו המסורתיות, למשטחי מוזאיקה וכן למשטחים אשר מתלכלכים בקלות. פוליש הקריסטל מגן על הרצפה ומונע החלקות עליה, ולכן הוא מומלץ לחלקי הבית שבהם התנועה ערה: מטבח, סלון וכו'.

השיטה המרכזית השנייה היא פוליס ווקס, אשר כולל חומר שעווה מותך. פוליש שכזה מביא לתוצאות מבריקות יותר מאשר רעהו, אבל נחשב לעמיד הרבה פחות. גם ההגנה שלו על הרצפה מלאה פחות: הוא לא מונע סימני גרירה, ובכלל, מועד להחלקות. לכן, שיטה זו מומלצת במקרים מיוחדים, ולא באופן תמידי.

חברת פוליש

כאמור, פוליש נחשב לפעולה מורכבת באופן יחסי. חוסר התאמה של השיטה לסוג הרצפה, וביצוע לא נכון של הפוליש- עלולים להביא לנזק אשר עולה על התועלת, לכן ההמלצה שלנו היא לפנות אל חברת פוליש מקצועית לביצועה המשימה הזו. אלה לרוב יבדקו את השטח, ועל סמך מאפייניו יתאימו את הטיפול. לאחר מספר שעות, סביר להניח שתתקבלנה תוצאות מרשימות בכל קנה מידה.

הבעיה היא ששדה הפוליש משמש לא פעם מקום לפעילותם של נוכלים, או לכל הפחות בעלי מקצוע שרמת הביצועים שלהם מוטלת בספק. לכן, מומלץ לבחור בחברה אמינה, בעלת ניסיון רב שנים בתחום, ובכל אופן- לתאם עם אנשיה מראש את התנהלות התהליך.

בחירה בחברה ראויה תעלים מכם את הרעיונות על החלפת הריצוף, והבית שלכם ייראה חדיש ונקי הרבה יותר.

התקשרו עכשיו!